oxford
10 آذر 1401 - 09:23

شهادت دو جوان فلسطینی در پی یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که در پی یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین ۲ فلسطینی شهید و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند پس از یورش نظامیان صهیونیست  به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری در اوایل صبح امروز 2 جوان فلسطینی شهید و 2 تن دیگر زخمی شدند.

در پی یورش نظامیان صهیونیست به این اردوگاه، درگیری مسلحانه‌ای بین آنها و نیروهای مقاومت فلسطینی  رخ داد.

در درگیری بین نظامیان صهیونیست و نیروهای مقاومت فلسطین، «محمد السعدی» و «نعیم الزبیدی» 2 جوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها شهید شدند.

«گردان جنین» نیروهای مقاومت فلسطین اعلام کرد که  در پی یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین خودروهای زرهی صهیونیست‌ها را به گلوله بستند و به سمت آن مواد منفجره پرتاب کردند.

از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنایت یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین که منجر به شهادت 2 جوان فلسطینی شد، بی پاسخ نخواهد ماند.

 

 منابع داخلی نیز اعلام کردند که پس از یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین آژیرهای هشدار در اردوگاه جنین به صدا در آمد.

رژیم صهیونیستی  در جنایت خود در کرانه باختری رود اردن روز سه شنبه  پنج شهروند فلسطینی از جمله دو برادر را در مناطق مختلف کرانه باختری به شهادت رساند.

گروه فلسطینی عرین الاسود (بیشه شیران) در بیانیه‌ای شدیداللحن، چهارشنبه  را روز خشم عمومی در تمامی شهرهای کرانه باختری، قدس اشغالی و تمامی نقاط برخورد اعلام کرد.

طی چند ماه اخیر یورش‌های نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

کرانه باختری رود اردن در طول ماههای اخیر شاهد افزایش مقاومت شهروندان فلسطینی در برابر یورش‌های نظامیان صهیونیست و مبارزه مسلحانه مبارزان فلسطینی با صهیونیست‌ها است.این وضعیت سران سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی را به شدت نگران کرده است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تا تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند.

جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891265