oxford
11 دی 1401 - 15:03

آموزش سواد رسانه‌ای گسترش یابد/ لزوم ایجاد خط مقدم رسانه‌ای

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه تهاجم رسانه‌ای در دستور کار جهان استکبار است گفت: خط مقدم رسانه‌ای در مقابل دشمنان ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر یکشنبه در دیدار رئیس و مسئولین پلیس فتای استان بوشهر با تشکر از تلاش‌های موفقیت آمیز و کارآمد این مرکز، اظهار کرد: روز به روز به اهمیت فضای مجازی اضافه می‌شود و حتی فضای حقیقی را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: همانطور که ما در فضای حقیقی نیازمند امنیت هستیم در فضای مجازی نیز نیاز داریم که یک امنیت کامل و کارآمد وجود داشته باشد. وی تصریح کرد: فلسفه حوزه الکترونیک و فضای مجازی برای این بوده که در خدمت بشر قرار بگیرد و باعث سهولت، سرعت و امنیت زندگی شود ولی الان برخی مواقع در اموری به کار برده می‌شود که ضد فلسفه ایجاد آن است.

امام جمعه بوشهر افزود: امنیت در فضای مجازی یک مقوله بنیادین و استراتژیک است که باید توجه ویژه ای به آن شود.

آیت الله صفایی بوشهری مقوله پیشگیری در حوزه فضای مجازی و سایبری را بسیار با اهمیت دانسته و تصریح کرد: پیشگیری در حوزه امنیت، مقدم است و بعد از آن باید حوزه برخورد و دستگیری صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اهمیت آموزش سواد رسانه‌ای به مردم، افزود: در راستای ایجاد امنیت در حوزه فضای مجازی باید هر چه زودتر به شبکه ملی اطلاعات و مرکز اطلاع رسانی الکترونیکی داخلی دست پیدا کنیم و این مطلب مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز هست.

وی اظهار کرد: الان جهان، جهان رسانه است و تهاجم رسانه‌ای در دستور کار جهان استکبار است و ما باید در مقابل این تهاجم، خط مقدم رسانه‌ای ایجاد کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 947780