oxford
08 بهمن 1401 - 15:15

تاثیرات فضای مجازی یکی از واقعیت‌های امروز جامعه است

استاندار کردستان تاثیرات فضای مجازی را یکی از واقعیت های امروز جامعه دانست و گفت: تهدیدات فضای مجازی باید بدرستی مدیریت شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی کوشا ظهر امروز در  دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان با اشاره به اینکه فضای مجازی یکی از موضوعات مهم جهان امروز است تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی از فناوری های نوین و تکنولوژی های جدیدی است که ابداع کشورهای دیگر است وکشور ما خلاق آن نیست بلکه ما تابع این تکنولوزی ها هستیم در این راستا آسیب‌شناسی کلان در زمینه تاثیرات منفی آن از سوی برنامه ریزان فرهنگی و اجتماعی نیاز امروز جامعه است. 

وی با اشاره به اینکه جامعه ما در مرحله شناخت مسئله قرار دارد اظهار کرد: در مرحله شناخت مسئله بررسی و تحقیقات گسترده‌ای مورد نیاز است.

استاندار کردستان نگرش‌ها در زمینه تاثیرات فضای مجازی را متفاوت دانست و افزود: برخی نگرش‌ها به فضای مجازی تهدیدآمیز و برخی مقابله‌ای است.

وی با بیان اینکه فضای مجازی حقیقی‌ترین فضای جامعه است یادآورشد: امروز فضای مجازی در متن واقعی زندگی آحاد جامعه وجود دارد و بدون آن نمی توان سیاستگذاری، حکمرانی و فعالیت اقتصادی انجام داد.

استاندار کردستان تاثیرات فضای مجازی را یکی از واقعیت های امروز جامعه دانست و گفت: تهدیدات فضای مجازی باید بدرستی مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی افزون بر تاثیرات فرهنگی و اجتماعی در حوزه‌های مختلفی اقتصادی،  سیاسی و عقیدتی می‌تواند تاثیرگذار باشد. 

به گفته زارعی‌کوشا، در حوزه سیاسی سیاستمداران و کاندیداهای ریاست جمهوری برخی کشورها با استفاده از فضای مجازی و تبادل آرا و نظرات و مشارکت در بحث‌های سیاسی و برخورداری از پشتیبانی اجتماعی می‌توانند به موفقیت دست یابند.

استاندار کردستان افزود: شبکه‌های اجتماعی در برخی کشورها می‌تواند پیشقراول برنامه یک حزب گسترده در برخی کشورهای جهان شود.

وی به تاثیرات فضای مجازی بر حوزه اقتصادی جامعه و تعیین ترخ ارز در این حوزه اشاره کرد و گفت: امروز سیاستگذاری پولی و تعیین نرخ ارز و فعالیت‌های اقتصادی تابع فضای مجازی است.

استاندار کردستان با اشاره به پیامدهای مثبت و منفی فضای مجازی اظهار کرد: بهترین راهکار تاثیرگذار برای مقابله با فضای مجازی رویکرد ایجابی و نه رویکرد سلبی است.

به گفته وی، مدیریت فضای مجازی نیازمند مطالعات اجتماعی گسترده است در این راستا تشکیل قرارگاه پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی نیازمند حضور صاحبان ایده، تشکل‌های مردم نهاد و دستگاه‌های دولتی است.

زارعی‌کوشا فراهم کردن نشاط اجتماعی را ضرورت جامعه امروز دانست و گفت: دنیای خارجی جذاب‌تری برای آحاد جامعه در فضای مجازی طراحی شود.

وی خواستار توجه جدی مسولان و کارشناسان به آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی و برنامه‌ریزی و مدیریت مناسب در راستای بررسی و راهکارهای جدی در این حوزه شد.

انتهای پیام۲۳۳۰/۸۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002715