oxford
11 بهمن 1401 - 09:02

۱۳ هزار کشاورز گلستانی کود یارانه ای دریافت کردند

گرگان- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان گفت: ۱۳ هزار و ۵۱۹ کشاورز گلستانی از مزایای طرح کشت قراردای گندم برخوردار و کودهای پرمصرف ازته، فسفاته و پتاسه مورد نیاز خود را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید صمد ضیائی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: اجرای طرح کشت قراردادی گندم به عنوان یک مدل موفق و تجربه شده در سایر محصولات کشاورزی، تسهیلات و ظرفیت‌های بسیار مناسبی را برای طرفین قرارداد به ویژه کشاورزان گلستانی مهیا ساخته و منجر به کاهش دغدغه‌های آنها شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان گفت: این شرکت از همان ابتدا از اجرای این طرح پشتیبانی و علی‌رغم محدودیت‌های مالی و اعتباری نسبت به تأمین کودهای یارانه‌ای موردنیاز آن اقدام کرد.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که کشت قراردادی گندم امسال به عنوان یکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در سطح ۱۴۵ هزار و ۶۱۵ هکتار اراضی آبی استان در اولویت قرار گرفته و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، عملکرد خوبی در تامین کودهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزان در مقطع کشت داشته است.

ضیائی بیان کرد: مطابق تفاهم نامه کشاورزانی که برای کشت گندم اقدام به عقد قرارداد با دولت کرده‌اند این امکان فراهم شده بود تا با مراجعه به ۱۲۷ کارگزاری این شرکت در استان بر اساس استعلام قرارداد در سامانه پایش، کود را در اختیار بگیرند.

وی گفت: براساس آخرین آمارهای اعلام شده در پنج بهمن ماه سال جاری، طرح کشت قراردادی گندم در وسعت ۱۴۷ هزار و ۱۸۷ هکتار از اراضی آبی استان اجرا شده است که این رقم در سال گذشته ۲۷ هزار هکتار بوده است هم اکنون طبق آمار اعلام شده بیش از ۱۰۱ درصد از برنامه ابلاغی تعیین شده محقق است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان بیان کرد: بیش از ۱۳ هزار و ۵۱۹ نفر از کشاورزان از مزایای این طرح برخوردار و کودهای پرمصرف ازته، فسفاته و پتاسه مورد نیاز خود را دریافت کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1009119